Zaznacz stronę

5 najlepszych prezentów dla Aktywnego Turysty

TERMOS

Termos – każdemu się przyda podczas jesiennych i zimowych wędrówek. Który turysta nie doceni pysznej, słodkiej i aromatycznej herbaty na szczycie? Różne są preferencje dotyczące herbaty. Jedni lubią herbatę z cytryną i miodem, inni owocową z cukrem, a jeszcze inni zwykłą czarną, ale z wkładką z Żołądkowej Gorzkiej 😉
Każdy typ smakosza doceni termos marki Termite. Sprawdzony przez nas w najcięższych warunkach zimowych. Dla niedowiarków możemy osobiście potwierdzić lekkie poparzenie herbatą z termosu około godziny 15ej – zimową porą w tatrach. Ale, ale….. To nie takie proste…. Trzeba pamiętać o kilku zasadach, żeby nasz termos zadziałał tak, jak obiecał producent Termite. 

Zanim zaparzysz w nim ulubioną herbatę, napełnij termos wrzątkiem i poczekaj, aż się nagrzeje. Wylej czystą wodę i dopiero teraz wlej nowy wrzątek i zaparz herbatę. Po wyciągnięciu torebek i dodaniu czegoś słodkiego lub „mocniejszego” dokładnie zakręć wszystkie nakrętki. Upewnij się, czy nie przeciekają. Podczas mroźnych dni przechowuj termos w miarę możliwości wewnątrz plecaka, osłonięty zapasowym polarem, czapką lub softshellem. 

Butelka turystyczna

Butelka na wodę – butelkę wielokrotnego użytku doceni na pewno każdy świadomy ekologicznie turysta. Butelki marki Nalgene są bezpieczne dla każdego, ponieważ zrobione są z materiału TRITAN. Jest to materiał pierwotnie wykorzystywany do produkcji probówek, słoików i innych rodzajów sprzętu laboratoryjnego. Te butelki nie tłuką się, są lekkie i nie przenoszą żadnych zapachów. Można je również podgrzewać w mikrofalówkach . Nie zawierają szkodliwego BPA i innych polifenoli. Używane na co dzień oszczędzają naszej planecie około 15 kg plastiku rocznie. Butelki Nalgene są również bardzo lekkie i wytrzymałe. Można je „prać „ w zmywarce 😉

Plecak turystyczny

Lekki plecak turystyczny – np. Regatta Blackfell II 25 – to plecak dla każdego turysty, niezależnie od aktywności, jaką preferuje. Jest na tyle lekki, że można go zabrać na jednodniowe lub kilkugodzinne wycieczki, ale też spokojnie spakujemy się do niego na weekend w górach. Nie jest za duży ani za mały. Po prostu w sam raz. 

Dla bardziej wymagających turystów polecamy plecaki nieco trwalsze, włoskiej marki CMP. Te zapewniają nam większą ilość kieszeni oraz kolorowych wzorów do wyboru.

Rękawice zimowe

Rękawiczki lub rękawice – w zależności od potrzeb termicznych konkretnego Turysty. W zależności od tego, jak szybko marzną nam ręce i jak jest zimno, możemy wyróżnić 3 główne rodzaje rękawic:

  • Rękawice polarowe lub stretczowe – na jesień lub cieplejsze zimowe dni. Świetnie sprawdzą się również jako wkładka docieplająca do rękawic membranowych lub narciarskich.
  • Rękawice softshellowe – w zimne dni podczas aktywności fizycznej, marszu, trekkingu lub po prostu na miasto lub do auta. Są cieplejsze od streczowych. Mimo podobnej grubości, zewnętrzny materiał chroni nasze ręce przed wiatrem, co znacznie podnosi komfort termiczny. 
  • Rękawice narciarskie lub membranowe ocieplane – w tej kategorii znajdziemy rękawice bardzo ciepłe, w pełni wiatroszczelne i wodoszczelne, dodatkowo ocieplone syntetycznym lub naturalnym puchem. Takie rękawice można wykorzystać podczas długiego dnia na mrozie i śniegu. Jeśli mimo to będzie nam zimno, to możemy założyć pod spód cienkie rękawiczki polarowe. Pamiętajmy, żeby tego typu rękawice kupować trochę większe, wtedy będą lepiej izolować od zimna.

Skarpety trekkingowe

Skarpety – każdy, kto na poważnie chodzi po górach, wie, jak ważne są skarpety. Po pierwsze zapewniają nam ochronę przed obtarciami i odciskami. Dzięki odpowiednio grubszej budowie zabezpieczają palce i pięty, a wierzch stopy może lepiej odprowadzać ciepło dzięki lżejszemu materiałowi. Po drugie skarpety z odpowiedniego materiału będą dobrze odprowadzać pot na zewnątrz, co również będzie przyjemniejsze dla stóp. I trzecia, równie ważna kwestia to zapach. Jeśli materiał jest antybakteryjny z jonami srebra bądź jest to mieszanka wełny, to nie musimy się obawiać dziwnych spojrzeń w schronisku po długiej wędrówce.

Teraz możesz wybrać prezent dla turysty , dla swojego ulubionego Aktywnego Turysty.

Może zainteresuję Cię…

ABC Bezpieczeństwa w górach

ABC Bezpieczeństwa w górach

Z tego wpisu dowiesz się co zabrać ze sobą w góry. Jak przewidzieć pogodę i zachować się w czasie burzy w górach.

POPULARNE KATEGORIE

Kurtki
męskie

Spodnie
męskie

Buty
turystyczne

Plecaki
i torby

Damskie
kurtki