Zaznacz stronę

ALPINA to marka górska prosto ze Słowenii, gdzie w dziewiczej przyrodzie otoczonej lasami rozwija wysokiej jakości kunszt, niekonwencjonalne rozwiązania i funkcjonalny design. Spośród wielu marek, ALPINA jest najbardziej znana na całym świecie, jako pierwszy wybór zwycięzców Olimpiady i Pucharu Świata w wyścigach narciarstwa biegowego. Jednym z największych testerek – zarówno kontraktowym, jak i poza nim jest Justyna Kowalczyk, która buty marki ALPINA wybrała nie tylko do zawodów, ale używa ich również na co dzień! Świadczy to nie tylko o głębokim zaufaniu do marki, ale o tym, że ze względu na wygodę, ciężko się z nimi rozstać.

Dlaczego właśnie buty Alpina

Historia marki rozpoczęła się w 1947 roku, w małym miasteczku na Słowenii, kiedy powstała Fabryka butów Žiri. Już cztery lata później, nazwa została zmieniona na ALPINA i do dziś dzień, jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek nie tylko w kategorii butów do narciarstwa biegowego, ale przede wszystkim wysokiej jakości butów trekkingowych w góry jak i butów miejskich, a nawet myśliwskich.
W ofercie butów górskich marki ALPINA znajdziesz obuwie damskie, męskie oraz dziecięce, dostosowane pod każdą porę roku – w tym obuwie ocieplane na zimę. Szeroka gama produktów opiera się również na butach podejściowych, butach trekkingowych a nawet obuwiu wysokogórskim. Co istotne i w dzisiejszych czasach mocno wyróżniające markę ALPINA to fakt, iż wszystkie swoje buty trekkingowe w góry nie są robione w Chinach, a produkowane w najlepszej fabryce ALPINA w Słowenii.

Buty górskie Alpina

W modelach wysokich i niskich butów trekkingowych marki ALPINA znajdziesz najwyższej klasy podeszwy marki VIBRAM, firmy produkującej je od 1936 roku i mającej największe na świecie doświadczenie i zaufanie klientów w swojej branży. Podeszwy VIBRAM w butach turystycznych ALPINA w zależności do modelu cechują się : bardzo dobrą przyczepnością do mokrej, skałkowej powierzchni, wysoką odpornością na ścieranie a nawet możliwością podczepienia raków! Wybrane modele mają również specjalny system pochłaniania drgań podczas trekkingu czy wspinaczki.

Buty Alpina produkowane w Europie

Cholewka w butach turystycznych od ALPINA wykonywana jest w większości ze skóry – nubukowej, ale również z najwyższej jakościowo skóry cielęcej. W ofercie znajdziesz również modele wykonane ze słynnej na całym świecie skóry Pernwager o grubości 3mm. Jest to najlepsza garbarnia w Europie, której historia rzemiosła sięga 1780 roku. Jej produkty oprócz wysokiej trwałości, wykazują się również świetnym przepuszczaniem wilgoci na zewnątrz i zwiększoną ochroną przed przemakaniem.
Oprócz trekkingowych butów w góry dla całej rodziny w kolekcji wygodnych i stylowych butów ALPINA nie mogło zabraknąć również butów miejskich – casualowych i sportowych. W ofercie dostępne są klasyczne „cichobiegi” z ultralekką i fantastycznie amortyzującą podeszwą piankową, jak i również sportowe z wysoką wentylacją i niezniszczalną podeszwą VIBRAM.

Wodoszczelna i oddychająca membrana Alpitex

Uzupełnieniem całej kolekcji butów wysokogórskich, trekkingowych i miejskich są również modele z autorską membraną Alpitex. Jest to półprzepuszczalna błona, która skutecznie chroni but przed przemoczeniem, pozwalając jednocześnie na szybki transport potu na zewnątrz. Tym samym, pozwoli Ci zachować odpowiedni komfort termiczny Twojej stopy w każdych warunkach – mokrym śniegu, trawie czy ulewnej pogodzie.

Buty dla myśliwych i do lasu Alpina

ALPINA to również świetny producent butów myśliwskich – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Nowatorska technologia InTemp pozwala nagrzać buta za sprawą jednego przycisku do 45 lub 55 stopni, zapewniając ciepło w butach trekkingowo-myśliwskich nawet do 4 godzin! Tym samym bez względu gdzie i jak długo się znajdziesz, zapewnisz swoim stopom nie tylko wysoką wygodę, ale przede wszystkim odpowiedni komfort cieplny w trakcie mrozu.