Zaznacz stronę

sprzęt wspinaczkowy

EDELRID – SPRZĘT WSPINACZKOWY

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Edelrid to niemiecka marka, produkująca najwyższej jakości sprzęt wspinaczkowy której

Historia sięga jeszcze XIX wieku. Prawie 150 lat istnienia firmy to ogromny kawał historii, fantastycznej historii wspinaczki i alpinizmu. Edelrid, jako pierwsza firma na świecie stworzyła linę z rdzenia i oplotu. Jest też wynalazcą ekspresu czy uprzęży wspinaczkowej, bez której nie można by mówić o asekuracji. Edelrid przez wszystkie lata swojego istnienia wyznaczał trendy, tworzył nowe, innowacyjne produkty niezbędne miłośnikom wspinaczki na całym świecie.

Markę Edelrid stworzyli Juliusz Edelmann oraz Carl Ridder.

Z produktów marki Edelrid korzystają wszyscy miłośnicy wspinaczki i alpinizmu.

Edelrid – to marka pierwszego wyboru. Nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie. Z produktów tej firmy korzystają nie tylko zawodowi alpiniści, ale także Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze wspinaczką. Jest to również marka obecna choćby we wszelkich parkach linowych. Edelrid wybierany jest również przez osoby które pracują na wysokości – przy pracach na słupach wysokiego napięcia, prac na mostach czy choćby przy montażu wielkogabarytowych reklam.

Przede wszystkim jednak ta niemiecka firma zapewni wsparcie dla wszystkich kochających dreszczyk adrenaliny podczas zdobywania mniejszych czy większych szczytów i skał. Edelrid tworzy sprzęt i akcesoria wspinaczkowe dla osób uprawiających wspinaczkę klasyczną jak i hakową. Markę znają doskonale wspinacze skałkowi, ściankowi, górscy czy wielkościankowi.

Marka, która jest historią i która tworzy przyszłość.

Edelrid znany jest na całym świecie. Ta marka sprzętu wspinaczkowego od prawie 150 lat zabezpieczała swoim sprzętem i technologiami wejścia najsłynniejszym wspinaczom. Nawet teraz, ze sprzętu tej niemieckiej marki wspinaczkowej korzystają takie sławy jak  Tommy Caldwell czy Angela Eiter.

Zdecydowana większość produktów marki Edelrid oraz ich kompozytów produkowana jest w Niemczech. Świadczy to o dojrzałym podejściu firmy zarówno do tradycji, jak i jakości. Na co warto zwrócić uwagę – wśród produktów marki Edelrid znajdziemy wszystkie akcesoria i pełen sprzęt niezbędne do wspinaczki!

Rewolucja – liny dynamiczne Edlerid.

Edelrid zrewolucjonizowała kwestię bezpieczeństwa w górach, tworząc całkowicie nowe liny wspinaczkowe. Jest też pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła liny dynamiczne. Liny te są bardzo wytrzymałe i przede wszystkim lepiej pracują jeśli chodzi o rozciągliwość. Konstrukcja takiej liny jest w stanie zaabsorbować więcej energii podczas odpadnięcia. Tym samym pozwala na większe bezpieczeństwo podczas wspinaczki i nieprzewidzianych sytuacji.

Szeroki wybór produktów marki Edelrid na aktywnyturysta.pl!

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór produktów niemieckiej marki Edelrid. W naszym asortymencie dostępne znajdziesz m.in. uprzęże wspinaczkowe, liny statyczne i liny dynamiczne, przyrządy asekuracyjne czy kaski wspinaczkowe. Dostępne są również czekany, bloczki czy pętle Edelrid.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą marki Edelrid na aktywnyturysta.pl!