Zaznacz stronę

Nalgene eko butelki turystyczne z USANALGENE – EKOLOGICZNE BUTELKI DLA ODPOWIEDZIALNYCH TURYSTÓW

Wyświetlanie 1–30 z 56 wyników

NALGENE to producent szerokiej gamy butelek i naczyń wolnych od BPA, BPS oraz ftalanów. Produkty Nalgene są niesamowicie praktyczne, prawie niezniszczalne oraz mają dożywotnią gwarancję producenta. Zostały zaprojektowane, tak żeby spełniać najsurowsze normy dotyczące sprzętu laboratoryjnego. Ich jakość jest ciągle sprawdzana we wszystkich warunkach występujących na Ziemi – od tropików i pustyń, przez wysokie szczyty Himalajów i Karakorum, aż po zimną Arktykę czy Antarktydę.

Najwyższa jakośc butelek Nalgene

Firmę założył chemik Emanuel Goldberg w 1949 r. w Rochester, New York gdzie do dzisiaj znajduje się siedziba firmy. Zauważył, że szklane naczynia mają jedną wadę – łatwo się tłuką. Dlatego postanowił wynaleźć materiał, który nie będzie wchodził w reakcje z różnymi substancjami chemicznymi, ale dodatkowo będzie ciężko go rozbić. Udało mu się to nieoczekiwanie dobrze. Nazwę firma zawdzięcza żonie założyciela. Od jej inicjałów Natalie Levey Goldberg powstała pierwsza nazwa firmy NALGENE COMPANY.

Przez lata materiał ten był wykorzystywany do produkcji sprzętu laboratoryjnego: słoików, cylindrów, próbówek itd. Dopiero w latach 70-tych XX wieku ówczesny prezes firmy zauważył jak jego syn i inni pracownicy firmy wykorzystują produkty firmy podczas eskapad na łono natury. Docenili oni zalety poliwęglanu w stosunku do szkła. Jest on zdecydowanie lżejszy, nie przyjmuje zapachów oraz nie da się go stłuc.

W tym samym czasie rozpoczęły swoją działalność pierwsze ruchy proekologiczne w USA, które zaczęły zwracać uwagę na problem turystów, którzy palili plastikowe śmieci lub zakopywali puszki w ziemi. Powstała idea używania butelek wielokrotnego użytku podczas obcowania z naturą.

Najpopularniejszym produktem i symbolem marki Nalgene stała się 1 litrowa butelka z przymocowaną na stałe nakrętką zrobiona z szarego poliwęglanu. Dzisiaj oferta firmy jest bardzo szeroka i bardzo kolorowa.

Wszystkie produkty marki Nalgene są produkowane w USA.

TRITAN ™ – uniwersalny materiał do codziennego użytku. Wolny od BPA, BPS oraz ftalanów. Jest to całkowicie bezpieczny dla ludzi kopolimer. Wszystkie barwniki jakie są używane do produkcji tego materiału są również atestowane i bezpieczne dla ludzi. Można używać w mikrofalówce oraz myć w zmywarce do naczyń.

Sprawdź wszystkie butelki w naszej ofercie!